Echipa noastră a încheiat sezonul în Liga Zimbrilor cu o victorie, 30-27, împotriva lui HC Buzău. A fost cea de-a 23-a în 28 de meciuri disputate în acest sezon. Succesul s-a conturat după un joc echilibrat, controlat însă de băieții noștri, care au știut să gestioneze momentele dificile pentru a rămâne la timonă. De la 15-15 la pauză, „delfinii” au accelerat la 20-17, in minutul 39. Renaud a egalat, 20-20, iar Esteki, Broască și Roșca i-au ținut pe buzoieni la un gol până în minutul 55 (25-26), când Ignat și Komogorov, cu două reușite consecutive, au punctat pentru desprinderea decisivă.

Antrenorii Djordje Cirkovic și George Buricea nu au folosit toți jucătorii, menajându-i pe cei cu probleme medicale. Șandru, Ilie și Buricea nu au intrat, iar Chikovani, accidentat la meciul cu Turda, nu a fost înscris pe foaia de joc.

Au evoĺuat: Iancu, Vasile – Komogorov 8 goluri, Chiuffa 5, Nikolic 4, Nistor 3 (2x7m), Ignat 3, Andrei 2, Stănescu 2, Susanu 1, Simovic 1, Ostace 1.

HC Dobrogea Sud a încheiat campionatul pe locul 3 și, grație victoriei de astăzi, echipa noastră a acumulat 69 de puncte. Potaisa Turda (71 puncte) și-a păstrat locul 2, după ce a învins-o cu 30-26 pe Minaur Baia Mare. În ultimul meci al etapei a 30-a, Dinamo a învins Steaua cu 27-24. Dinamo (79 puncte), campioana României, a făcut un sezon aproape perfect, pierzând doar în fața echipei noastre.