Sala Sporturilor a fost gazda unui meci spectaculos între Constanța și Medgidia, rivalele locale din seria B a Diviziei A. Băieții lui Aleksandar Adzic au obținut in extremis un egal, la finalul celui mai dramatic meci din acest sezon. Medgidia a mizat pe experiența lui Silvian Stoian, Tiberiu Savu și Cătălin Ion, care au marcat împreună mai mult de jumătate din golurile oaspeților. Constanța a răspuns cu reușitele trio-ului Andrei – Marcu – Apostol, dar și cu un portar, Chilianu, în mare formă. După 22-21 la pauză, Medgidia a cedat inițiativ în prima jumătate a reprizei secunde, dar a trecut apoi în avantaj și a părut să scape în câștigătoare la 36-34, cu un minut înainte de final. Andrei și Apostol au restabilit însă rapid egalitatea, pe două erori ale adversarilor. Stoian a marcat, 37-36, dar gazdele au repus imediat la centru, de unde Apostol a înscris în poarta goală: 37-37, când mai erau trei secunde! Chilianu a deviat în aut o ultimă aruncare de la centru a lui Stoian și s-a încheiat la egalitate. În aceeași etapă a 3-a din turul 2 al Diviziei A, CSM Alexandria s-a impus în deplasare, scor 37-26 cu CSM Ploiești. După 15 meciuri disputate în acest sezon, CSM Alexandria rămâne liderul Seriei B, cu 39 puncte, urmată de HCD II, 37 puncte, și CS Medgidia, 29p.

Echipele: HC Dobrogea Sud II (antrenor Aleksandar Adzic): Toader, Chilianu – Moroșanu 4 goluri, Apostol 7, Andrei 11, Popa, Marcu 8, Loghin 7 (2x7m); Culea, (Cazacu, Manea, Cutura, Zamfirescu); CS Medgidia (Ionuț Deli-Iorga, Adrian Georgescu): Doroftei, Vasilescu – Bida 4 goluri, Savu 5, Stoian 8, Ion 10, Pană, Amaximoaei; Olar 3, Naumenco 3 (1), Avramescu 3, Damian 1. Arbitri: Basso / Tofan (Galați).