Meci cu multe goluri astăzi, la Sala Sporturilor, în etapa a 8-a a Diviziei A, prima din retur. Echipa antrenată de Enis Murtaza a remizat, scor 36-36, cu Steaua București, la capătul unei partide foarte disputate. „Delfinii” au revenit după 18-19 la pauză și au pus stăpânire pe joc, reușind să se desprindă la 7 goluri, la jumătatea reprizei secunde, când Stănescu a marcat pentru 33-26. Conturile păreau încheiate, dar steliștii au refăcut gol cu gol handicapul și au obținut, in extremis, un egal la Constanța. Stănescu a marcat pentru 36-34, în minutul 58, Căpățînă a răspuns imediat, 36-35, pentru ca Agapie să înscrie la ultima fază a meciului: 36-36 scor final!
Echipele: HC Dobrogea Sud (antrenor Enis Murtaza): Preda, Chilianu, Paraschiv – Bruj 12 goluri, Stănescu 9, A.Murtaza 3, Rareș Ștefan 3, Teodor Ștefan 3 (1x7m), Teodorescu 2 (1), Picoiu 2, Mirea 1, Neculai 1, V.Olaru, Răzmeriță / Steaua București (Alexandru Dia): Grigore – S.Olaru 10 goluri (2x7m), Gheorghe 7, Ivancenco 5, Căpățînă 4, Nicolae 4 (1), Agapie 2, Ilie 2, Nicolai 1, Dincu 1.
Miercuri, de la ora 16.00, „delfinii” vor juca din nou acasă. În etapa a 9-a a Diviziei A – Seria B, HC Dobrogea Sud va întâlni pe HC Buzău. Sâmbătă, băieții noștri vor disputa al treilea meci într-o săptămână, în deplasare, cu CSM Alexandria.