„Delfinii” au jucat un nou meci tare la turneul inaugural al Diviziei A, în această seară, la Cluj-Napoca. Duelul constănțean din Seria B a fost câștigat de CS Medgidia, o echipă mai matură, care s-a impus cu scorul de 26-20, după 14-10 la pauză. Băieții noștri au avut, însă, o nouă evoluție foarte bună, în condițiile în care pauza prelungită, fără niciun meci amical disputat, și-a pus amprenta asupra pregătirii. Relațiile de joc se re-formează și îmbucurător este faptul că băieții încep să aibă meciuri în picioare, după aproape 8 luni de antrenamente.

Echipele: HC Dobrogea Sud (Aihan Omer, Enis Murtaza): Preda, Chilianu – Stănescu 8 goluri, Bruj 6, Popa 3, Cazacu 1, Ostace 1, Moroșanu 1, Chifor, Cutura, Teodorescu, Bărbulescu, Turof, Apostol, Ablachim / CS Medgidia (Adrian Georgescu, Ionuț Deli-Iorga): Vasilescu – Olteanu 9 goluri, Marcu 3, Hodorogean 3, Munteanu 2, Avramescu 2, Damian 2, Loghin 1, Olar 1, Cimpu 1, Moronet 1, Museseanu, Ciobanu. Arbitri: M.Muraru / C.Tăbăcaru (Neamț).

Duminică, de la ora 14.50, jucăm ultimul meci la turneul de la Cluj, cu Dinamo București, o echipă la fel de tânără, în fața căreia sperăm la prima victorie. Dinamo a fost învinsă astăzi de CNOPJ București, cu 34-24. CSM Alexandria a câștigat derby-ul zilei cu Universitatea Craiova, scor 34-25! CSM București s-a impus cu 28-26 în meciul cu CS Târgu Jiu.